Budowa żłobka edycja 2020

Maluch + 2020 - Budowa budynku żłobka w Dobrodzieniu wraz z infrastrukturą towarzyszącą

W dniu 16.07.2020 r. została podpisana umowa na budowę na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu wolnostojącego budynku żłobka wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną ( tj. przyłączem c. o., wodnym, kanalizacyjnym, energetycznym oraz budową wewnętrznej instalacji elektrycznej, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej) na kwotę brutto: 1 498 750,00 zł z firmą ARCHI Sp. z o.o., z siedzibą w Oleśnie. Firma ta została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego przetargu nieograniczonego. Zgodnie z umową roboty objęte zamówieniem zostaną zrealizowane do końca listopada b. r. Budynek żłobka będzie obiektem parterowym o wymiarach: 22,9 m x 14,9 m, bez podpiwniczenia na planie prostokąta wykonanym w technologii tradycyjnej z dachem dwuspadowym. Autorem projektu jest mgr inż. Ramona Zygmunt-Olejnik .

Niniejsza inwestycja dofinansowana jest w ramach programu „Maluch +” 2020. Gmina Dobrodzień otrzymała dofinansowanie na budowę i wyposażenie żłobka, w którym opieką zostanie objętych 40 dzieci.

Dotacja celowa z budżetu państwa przeznaczona na realizację zadania polegającego na utworzeniu w 2020 r. 40 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 , przekazana przez Wojewodę Opolskiego.

Instytucja dofinansowywana:  Gminny Żłobek "Kraina Uśmiechu", ul. Piastowska 17 A, 46-380 Dobrodzień
Wartość dofinansowania: 1 000 000,00 zł
Wartość zadania: 1 300 000,00 zł