Opłaty

1.Wysokość miesięcznej opłaty za pobyt dziecka w Gminnym Żłobku „Kraina Uśmiechu” w Dobrodzieniu od 1.01.2024r. wynosi:

1) 20 % minimalnego wynagrodzenia za pracę, określonego na podstawie przepisów powszechnie obowiązujących o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązującego w danym roku kalendarzowym, w przypadku rodziców (opiekunów prawnych) i dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Dobrodzień (tj.848,40 zł);

2) 25 % minimalnego wynagrodzenia za pracę, określonego na podstawie przepisów powszechnie obowiązujących o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązującego w danym roku kalendarzowym, w przypadku rodziców (opiekunów prawnych) i dzieci zamieszkałych poza Gminą Dobrodzień (tj. 1060,50 zł);

2.Wysokość opłaty, o której mowa w pkt.1 obniża się o 50% w stosunku do drugiego i kolejnego dziecka z danej rodziny, które korzysta z usług Gminnego Żłobka „Kraina Uśmiechu” w Dobrodzieniu.

3. W przypadku uczęszczania do Gminnego Żłobka „Kraina Uśmiechu” w Dobrodzieniu dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością, opłata za to dziecko wynosi 50% opłaty określonej w pkt.1.

4. Obowiązująca stawka żywieniowa to 8,50 zł za dzień ( w skład żywienia wchodzą 4 posiłki: śniadanie , II śniadanie, obiad (I i II danie), podwieczorek).

5. W przypadku nieobecności dziecka w żłobku nie ma odliczeń od opłaty stałej.

6. Odliczenie stawki żywieniowej następuje za każdy dzień nieobecności, począwszy od dnia, w którym do godziny 7.00 skutecznie powiadomiono Żłobek o nieobecności dziecka.

W Gminnym Żłobku „Kraina Uśmiechu” w Dobrodzieniu zgodnie z rozdziałem 8a Ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3 każdy uprawniony rodzic do dofinansowania 400+ otrzymuje zwrot  400,00 zł z opłaty stałej na wskazany przez siebie numer konta.