Interaktywna podłoga FunFloor w naszym żłobku

Nasz  żłobek został wyposażony w interaktywną podłogę edukacyjną. Jest to nowoczesny i innowacyjny system stworzony dla rozwoju i edukacji dziecka od jego pierwszych dni w żłobku.

Interaktywna podłoga FunFloor EDU zawiera 4 pakiety gier:
•PAKIET EDU-Jest zgodny z podstawą programową Ministra Edukacji Narodowej.
Specjalny pakiet animacji pozwala prowadzić edukację poprzez zabawę. Dzieci wprowadzone zostają w świat kolorów, dźwięków i przyrody. Poznają m.in. zwierzęta, pory roku, liczby czy też instrumenty muzyczne. Atrakcyjna forma prowadzenia zajęć pozwala szybciej przyswajać nowe wiadomości, rozwijać spostrzegawczość, integrację sensoryczną czy kreatywność.
• PAKIET FUN interakcja polegająca na połączeniu ruchu z wyświetlanym obrazem. Zestaw zawiera wiele gier i wizualizacji interaktywnych. Zabawy polegają na zdobywaniu jak największej ilości punktów, omijaniu przeszkód, łapaniu pojawiających się elementów. Podłoga interaktywna wyposażona jest również w wiele gier zespołowych jak piłka nożna, kręgle, bilard i odkrywanie skarbów.
• PAKIET EKOLOGIA Ma uczyć i zwiększać świadomość ekologiczną. Gry związane są segregacją, sprzątaniem i rozkładaniem się odpadów.
• PAKIET ANGIELSKI Pakiet zawiera bogate słownictwo (ponad 500 słówek), co czyni go świetnym narzędziem do nauki języka angielskiego. Działy tematyczne obejmują sytuacje z życia codziennego.

Gry i zabawy, które wchodzą w skład systemu FunFloor rozwijają w szczególności następujące funkcje:

-koncentrację uwagi poprzez słuchanie ze zrozumieniem, poprawne wykonywanie instrukcji,

- spostrzegawczość wzrokową oraz słuchową w zakresie rozpoznawania dźwięków mowy, muzycznych, przyrody

- koordynację wzrokowo- ruchową oraz słuchowo- ruchową w zakresie motoryki: dzieci ćwiczą szybkość reakcji i rozwijają tempo uczenia się schematów ruchowych,

- kompetencje społeczno- moralne: przygotowanie do pracy zespołowej, ćwiczenie współdziałania

- funkcje odprężająco- relaksującą, zmniejszenie napięcia mięśniowego, uczenie się okazywania emocji w sposób aprobowany społecznie, odblokowanie zahamowań emocjonalnych, wzbudzanie radosnej pogodnej motywacji do nauki i współdziałania

Widząc reakcję dzieci , cieszymy się że mogą one korzystać z tak nowoczesnego sprzętu w naszym żłobku.