Wyprawka dla dziecka do żłobka

RZECZY NIEZBĘDNE W ŻŁOBKU

1.Buty lub kapcie na zmianę (dzieci chodzące)– najlepiej, aby były zapinane na rzepy i miały antypoślizgową podeszwę. Obuwie powinno mieć usztywniane cholewki trzymające stabilnie kostkę.

2.Pieluszki jednorazowe dla dziecka – 20 sztuk podpisane imieniem dziecka

3.Chusteczki nawilżane (podpisane imieniem dziecka)lub papier toaletowy spłukiwany jeśli dziecko potrafi korzystać z nocnika- 2 paczki

4.Smoczek (podpisany) – szczególnie w przypadku młodszych dzieci, pomaga w usypianiu dziecka.

5.Przytulanka (podpisana) – ulubiony miś lub lalka pomoże maluszkowi poczuć się raźnej, szczególnie podczas spania.

6. Plastikowa butelka lub kubek niekapek(podpisane)– Jeśli dziecko potrafi pić ze szklanki korzysta z kubków żłobkowych.

7.Ubranka na zmianę – komplety ubranek zapasowych na wypadek, gdyby dziecko zamoczyło się lub pobrudziło. W żłobku dobrze jest zostawić: podkoszulki, bluzeczki, rajstopki, spodenki, skarpetki, majtki.

8.Worki jednorazowe - aby rzeczy ubrudzone lub zmoczone  w czasie dnia mogły pozostawić w szafce

DZIECKO DO ŻŁOBKA UBIERAMY W SPOSÓB „BEZPIECZNY”- W trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci bardzo prosimy aby dziecku do żłobka nie ubierać korali, bransoletek , spinek do włosów i wszelkich drobnych przedmiotów które mogą zostać połknięte lub włożone do nosa/ucha lub przez które dziecko może się zadrapać i zrobić sobie krzywdę.